You are here

URBACT - Česká republika

V České republice, stejně tak jako v ostatních zemích, města představují dlouhodobě klíčový prvek rozvoje konkurenceschopnosti. Program URBACT je jedním z nástrojů, který je v ČR k rozvoji měst využíván.

Národní kontaktní místo programu URBACT
Funkci Národního kontaktního místa Operačního programu URBACT III v České republice vykonává odbor regionální politiky MMR ČR.
Eliška
Pilná
Gesční ministerstvo pro URBACT
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
František
Kubeš
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Eliška
Pilná
Související sítě

Genius: Open

Our project will transfer a leading edge Open Innovation approach where citizens and businesses work together with the city, creating innovative...

RegGov

Develop and implement new integrated strategies for a sustainable development at neighbourhood level.
Zúčastněte se Otevřeného dialogu OP URBACT v rámci Světového kongresu Smart City Expo World Congress 2018 v Barceloně
Smart City Expo World Congress 2018 (link is external) se letos koná pod hlavičkou "Města, ve kterých žijeme". Operační program URBACT III pořádá v rámci tohoto kongresu dne 15. listopadu 2018 Otevřený dialog OP URBACT. Během něj budete mít jedinečnou příležitost setkat se se zástupci měst zapojených do sítí programu, experty těchto sítí či se zástupci několika Národních kontaktních míst OP URBACT a dozvědět se více o fungování a výhodách programu.
Festival měst OP URBACT 2018 v Lisabonu
Ve dnech 12.–14. září 2018 proběhl v Lisabonu další z Festivalů měst OP URBACT. Letošní Festival měst měl za cíl zlepšit schopnosti zástupců měst v oblasti udržitelného městského rozvoje. Program URBACT při této příležitosti oslavil své 15. narozeniny. V rámci programu URBACT III proběhl Festival měst již potřetí (v minulých letech se uskutečnil v Talinu a Rize). O tom, proč se zúčastnit takového Festivalu, o čem vlastně tentokrát byl a v čem se liší od běžných konferencí, se dozvíte v následujícím článku. Můžete se zaregistrovat (link is external) přímo na zasedání, která vás zajímají, včetně zasedání pořádaného OP URBACT na téma překonávání výzev při implementaci řešení udržitelného rozvoje měst (více informací níže). OP URBACT také přispěje na společném zasedání Evropských územních programů na téma budování uživatelsky orientovaného digitálního veřejného sektoru (také níže).
Sdílejte příběh vašeho města na blogu OP URBACT
Blog OP URBACT je otevřený příspěvkům od představitelů měst, akademiků, aktivistů na místní úrovni ze všech koutů Evropy (a světa), kteří by rádi sdíleli své praktiky, výzkumy a nadšení týkající se záležitostí souvisejících s integrovaným městským rozvojem.

Article

Festival měst OP URBACT 2018 v Lisabonu

Ve dnech 12.–14. září 2018 proběhl v Lisabonu další z Festivalů měst OP URBACT. Letošní Festival měst měl za cíl zlepšit schopnosti zástupců měst v...
Akce
M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
An Open Dialogue on URBACT will take place on 15 November from 11.30 to 13.30.